Zaujímavé WWW adresy 2.diel

 

  Dnes začneme netradične - WEB stránkami politických strán. Takže tí, ktorí sa chcú pred voľbami dozvedieť viac o programe jednotlivých strán, nech sa páči:
www.hzds.sk
www.kdh.sk
www.sop.sk
www.demstrana.sk
www.sdk.sk
www.demunia.sk

Budú aj ďalšie ? Na to si musíme počkať.

Deň mesta Košíc '98 Asi Vám neušlo, že tohto roku si pripomíname 629. výročie významnej udalosti. 7.mája roku 1369 bola mestu Košice udelená prvá erbová listina kráľom Ľudovítom Veľkým ako vôbec prvému mestu v Európe. WEB stránka k tejto udalosti je na adrese :
www.kosice.sk/events/dni.98/dni98sk.htm
Gitarová WEB stránka http://www.guitarworld.com/
Na WEB stránke nájdete všetko, čo sa točí okolo gitár, slávnych gitaristov, svetoznámych modelov tohto nástroja. Nechýba ani škola hry na gitaru a sprievodca na trhu s gitarami.
Narodení v dnešný deň http://www.eb.com/lives/lives.htcl
Encyklopédia Britannica prináša na tejto stránke veľmi zujímavý zoznam osobností z rôznych oblastí, ktoré majú alebo by mali dnes narodeniny. 
Yahoo http://www.yahoo.com/
Ten, kto surfuje určite pozná jeden z najznámejších vyhľadávacích a katalógových serverov - YAHOO ! Tisícky odkazov sú prehľadne usporiadané podľa kategórií, takže rozhodne nezablúdite.

 

Koncerty http://www.koncerty.sk/
Kto , kde a kedy bude vystupovať na Slovensku a v Čechách máte možnosť sa dozvedieť na tejto WEB stránke. Môžete tu vyhľadávať svojho obľúbeného interpreta a nájsť si miesta, kde všade bude vystupovať, keby ste ho vo vašom meste nestihli.
MOBIL.SK http://www.mobil.sk
by časom snáď mohol konkurovať českej WEB stránke mobil.cz. Informácie o operátoroch, mapky pokrytia, ceny, služby, telefónne prístroje a rôzne porovnania. Časom možno upravia aj diakritiku, ktorá mne nebeží , a tak namiesto mäkkčeňnov vidím rôzne štvorčeky apod.
DejaNews http://www.dejanews.com
Najväčší diskusný WEB server na Internete obsahuje viac ako 50 tisíc diskusných fór. Zotriedenie podľa kategórií vám umožní ľahko sa zorientovať a nájsť si ľudí so spoločnými záujmami alebo pohľadať odpoveď na otázku z danej oblasti. V obrovskej databáze nájdete odkazy aj viac ako dva roky staré.
France 98 http://www.france98.com/
Kto by neuhádol, čo sa skrýva na tejto adrese. Áno Majstrovstvá sveta vo futbale sa blížia, preto futbaloví fanúšikovia surfujte na tento WEB. Hrací plán, popisy jednotlivých mužstiev, nanjnovšie informácie o predpredaji lístkov, a to všetko dvojjazyčne vo francúzštine a angličtine. Samozrejmosťou je skvelé grafické spracovanie ako to u WEB stránok z aktuálnou športovou tématikou už býva zvykom.
YETI http://www.yeti.sk/fungi/
Starší surferi si iste spomínajú ako v zime prezerali Yetiho snehové správy, aby vedeli kam za snehom. Zima je preč, ale Yeti nespí, práve naopak, behá po horáach a pre internetistov pripravuje aktuálne "hubové správy". Na tejto adrese máte vážnu mykologickú poradňu aj s obrázkami húb, ktoré sa oplatí zbierať.
Svet namodro http://svet.namodro.cz
Posledný tip je od susedov (CZ) a je určený počítačovým zanietencom. Svet Namodro je skoro počítačový denník, ktorý prináša zaujímavosti z počítačového, internetového,  ale aj iného sveta. Pripravuje ho Dan Dočekal a na Internete už má svoju stálu čitateľskú obec.

 

ICQ www.icq.com
Keď sa spojí dobrá myšlienka s rýchlou realizáciou, potom môže vzniknúť a aj vznikol na Internete projekt  - ICQ (čítaj Aj sík jú z anglického "Hľadám ťa"). Výborný program na komunikáciu, ktorý využíva alebo v sebe zahŕňa už predtým známe chatovacie služby, irc komunikáciu, email a plno ďalších drobností ako je napríklad zvuková a optická signalizácia prítomnosti Vášho partnera na Internete. Rozhodne stojí za to, si ho stiahnuť.
mailbox.sk www.mailbox.sk
Jedna emailová schránka na celý život. To je nápad, ktorý dostali chlapci z firmy IPG. Znamená asi toľko, že na spomínanom serveri si zaregistrujete emailovú schránku napr. vaše_meno@mailbox.sk  a odteraz si môžete nechávať posielať poštu na túto adresu. Mailbox.sk ju odošle na Vašu aktálnu, platnú adresu. Podrobnosti hľadajte na uvedenej adrese.
SEVEN - Rockový koncert agentúry ležatá osmička http://www.seven.sk/
Chystáte sa začiatkom júla na kocert do Bratislavy ? Vy ešte nemáte vstupenku a neviete kedy kto hrá ? Nevadí, mrknite na stránku www.seven.sk a všetko bude jasné.
Zoznámka Poznáte to : On hľadá ju, ona hľadá jeho či ona hľadá ju.... Jednoducho na Interenete nemôže chýbať Zoznámka - zoznamovacia kancelária. Je delená do kategórií podľa toho kto koho hľadá, ale aj za akým účelom : vážne, flirt, písanie apod.
Adresa: www.zoznamka.sk
Gamesy Na Internete si môžete vyhľadať aj rôzne hry, niektoré sa dajú priamo hrať počas pripojenia (pozor na telefónne impulzy), iné si môžete stiahnuť a inštalovať si ich neskôr. Na skúšku začnite napríklad na tejto adrese http://www.r-net.sk/poolsk.html a zahrajte si billiard on-line.
PODME NAZAD ! PODME HORE !