Zaujímavé WWW adresy

SuperZoznam

www.superzoznam.sk
najväčší katalógovo triedený zoznam slovenských stránok na Internete s hodnotením stránok, automatickou kontrolou chybných stránok a zvýrazňovaním stránok aktualizovaných v posledných 24 hodinách a v posledných 7 dňoch, s pripojeným zoznamom domén 2-hej a vyšších úrovní atď.
Michael Jackson www.mjnet.com
Michael Jackson - Naozaj perfektne spracovana prezentacia! Mozem Vam popriat len jedno, multimedialny pocitac a rychle pripojenie...
OSCAR www.oscar.com
odovzdávanie cien americkej filmovej akadémie Oscar sa nemôže zaobísť bez často navštevovanej WEB stránky. Nájdete tu výsledky, recenzie nominovaných filmov i krátke ukážky vo formáte RealVideo
SONY Pictures Entertainment www.spe.sony.com
Čo nového v kine ??? Chcete vidieť ukážky skôr ako sa dostanete do kina ??? Tak si pekne zájdite na tieto miesta... a stačí vedieť, že ukážku nájdete pod slovom 'trailer'
International lyrics server http://www.lyrics.ch
Vyše 70 000 ! textov piesní populárnej hudby sa nachádza na tejto WEB adrese. Samozrejmosťou je vyhľadávanie podľa názvu piesne alebo platne, resp. podľa mena interpreta. Schválne sa pozrite, či je tam aj tá Vaša obľúbená pieseň ...

 

Microsoft www.microsoft.com
• Priemerne 120 miliónov požiadaviek denne dostáva WEBové sídlo najznámejšej softvérovej firmy na svete - Microsoft.
• na svojich stránkach táto spoločnosť ponúka 8.7 gigabajtov voľne šíriteľného softvéru.
• viac ako 300 tvorcov udržuje obsah WEB stránok Microsoftu
• viac ako 200,000 HTML stránok nájdete na www.microsoft.com
Bojkotujte Microsoft http://www.vcnet.com/bms/
Bojkotujte Microsoft ! Preč s monopolom ! To sú heslá v úvode tejto stránky Bolo by divné, keby taký gigant akým je Microsoft nemal aj svojich odporcov. Táto WEB stránka je ešte pomerne slušná pri vyjadrovaní nespokojnosti s kvázimonopolistickými praktikami firmy z Redmondu. Sú tu všetky vznesené obvinenia proti ním i kompletný katalóg skúpených firiem.
David Cooperfield http://www.dcopperfield.com
Ilúzie Davida Copperfielda nájdete aj na jeho domovskej WEB stránke. Je veľmi pekne graficky spracovaná, preto neváhajte.
Okrem jeho životopisu, kúziel a získaných ocenení si nenechajte újsť jeho pripravovaného turné po Spojených štátoch :)
Pavučina - elektronický časopis http://www.pavucina.sk
jeden z najlepších elektronických časopisov na slovenskom internete. Veľa, veľa, veľa zaujímavých stránok. Humor, poviedky, mágia (najnovšie dokonca odhalenie triku zmiznutia Sochy slobody !), ale aj odborné články o javascripte. Veľmi prehľadne spracované. Skúste.
Mobil http://www.mobil.cz
Skôr než skočíte na najnovšiu akciu operátorov mobilných telefónov - "Mobil za korunu" apod. Určite si preštudujte túto WEB stránku. Je tu množstvo informácií o GSM, ceny, mapky pokrytia, porovania služieb (paegas <-> eurotel) (globtel <->eurotel). Aktuálne informácie a postrehy...

 

Neviditelny pes http://pes.eunet.cz
Najpopulárnejší internetový český denník. Vydáva ho Ondřej Neff v spolupráci s desiatkami dopisovateľov (samozrejme elektronických), prakticky z celého sveta. Popularitu si získal najmä brilantným zobrazením českej i zahraničnej súčasnosti. Vyše 2 a pol milióna prístupov za dva roky existencie na WEBe. Slučný výkon, čo poviete.
MTV - Music television http://www.mtv.com/
WEB stránka spoločnosti Music television. Čo ju charakterizuje ? Perfektná grafika. Aktuality zo sveta pop hudby - kto kde vystupuje, koncertné turné, hitparády, prehľady všetkých žánrov pop scény.
Nechýbajú ani starí známi Beavis a Butthead. V časti "live arena" môžete každý deň cez Internet priamo vstupovať do televízneho vysielania vo vyhradenom čase.
NATO http://www.nato.int/
"Hej, hej, zlato, pôjdeme do NATO ..." spieva Jožo Ráž. Hoci nie je isté, či tam naozaj pôjdeme, to ukážu asi až jesenné voľby, my sa však už dnes môžeme dostať do NATO aspoň prostredníctvom Internetu. Na WEB stránke Severoatlantickej aliancie is okrem základných údajov o tomto spoločenstve, môžeme v časti Partnerstvo pre mier prečítať príhovor našej ministerky zahr.vecí na zasadnutí v Bruseli.
Harley davidson Čo by sa asi mohlo skrývať na adrese http://www.harley-davidson.com/.
Hádate správne. Harley davidson uvádza WEB vo svojom neopakovateľnom štýle. Hneď v úvode nájdete slogan :
"Počuli ste už hukot 100 000-ky V-TWINových Harley - davidsonských  motorov ? Príďte v júni do Milwaukee na 95. výročie zjednotenia ! ".
Slovenská filmová stránka http://www.citynet.sk/filmy/
Výborný slovenský WEB site o premiérach filmov v našich kinách.
Nechýba Titanic, ale zaujímavý je hlavne zoznam premiér až do konca roka 1998, ba dokonca s výhľadom na rok 1999. Náruživí filmoví fanatici sa teda môžu pripraviť s dostatočným predstihom.
PODME NAZAD ! PODME HORE !